Logo-tt-lt-1 Logo-tt-lt-3
Logo-tt-lt-2

TT Koleje La Trejbal 1:120 Trutnov CZ

Logo-tt-lt-4

UvodÚvod     NewsNovinky
UserMarek     UserOta     UserStanda
VystavyVýstavy     DateKalendář
OstatniOstatní     PostupyPostupy
OdkazyOdkazy     EmailKontakt

Galerie odkazů na spřátelené weby, všechny příspěvky.


Soukromá kolejiště:

Houmrovy vlaky

Jako kluk jsem měl doma kolejiště, ale zůstalo někde v propadlišti času a já jsem se věnoval plastikovému modelaření. Po nějaké době jsem na internetu uviděl opět vláčky a jak se říká stará láska nerezaví. Tak teď si snad splním klukovský sen o velkém kolejišti i když dnes je to spíše o penězích. Budu se zde snažit publikovat svoje výtvory a možná, že to někomu pomůže, nebo bude inspirovat k vlastní práci na kolejišti, nebo modelech. Celý článek zde »


TRAINMANIA

V "popisu práce" tohoto webu je prezentace mých modelářských počinů, tedy stavby kolejiště a diorámat. Snažím se také poskytnout ostatním své poznatky a nápady, které jsou v podobě recenzí a návodů k nalezení v sekcích Články a Udělátka. Celý článek zde »


JIŘINA

Vítejte na modelářských stránkách ,které se věnují stavbě modulové železnice v měřítku H0. Rád bych se tu podělil o nápady a zkušenosti, spojené nejenom se stavbou modulů, ale i jiných modelů souvisejících s modelovou železnicí. Celý článek zde »


LokoPin

Tyto stránky jsou zaměřeny na modelovou železnici v měřítku TT. Zaměření je sice spíše směrem na elektroniku a digitální ovládání, ale lokomotivy, vozy, přestavníky, kolejivo, stavby a řadu dalších věcí prostě přeskočit nelze. Hlavně ti méně zkušení zde naleznou náměty, inspiraci, testy, návody a především spoustu informací. Celý článek zde »


Modelové stavby

Zabývám se hlavně výrobou českých drážních staveb a některých doplňků. Na stránkách najdete i video z kolejiště, modelové výrobky mého kamaráda, skutečnou železnici, rady a návody, odkazy na jiné weby - prostě takovou všehochuť modelové i skutečné železnice. Celý článek zde »


menu

Kluby železničních modelářů:

KŽM - Bernartice

Kroužek železničních modelářů Bernartice se zabývá stavbou železničních modelů, jedním z hlavních cílů je stavba modelového kolejiště v měřítku H0. Do nově vznikajícího klubu se v roce 2006 zapojilo 10 žáků a dospělých členů, kteří působí současně jako instruktoři pro mladé začínající modeláře. Celý článek zde »


KŽM - Jičín

Najdete zde především informace o našem klubu, jeho členech, aktualitách a výstavách, kterých se účastníme nebo je pořádáme. Celý článek zde »


KŽM - Trutnov.

Klub železničních modelářů Trutnov byl založen v roce 1970 panem Jiřím Beranem. V tehdejší době spadal pod Svazarm. Klub získal volné půdní prostory v Domě dětí a mládeže Trutnov (dále jen DDM), kde si postavil své vlastní malé kolejiště a členové začali stavět vlastní modely. V průběhu dalších let přicházeli do klubu další noví členové a hlavně děti a mládež, ze kterých se postupně dařilo vychovávat další aktivní členy klubu. Celý článek zde »


menu

Spolky železničních modelářů:

SŽM - Pečky

Jsme spolek železničních modelářů z okolí Peček, Kolína, Prahy a přilehlých obcí. Naše sdružení čítá zhruba 25 aktivně se podílejících osob na stavbě kolejišť v měřítkách: 0, H0, H0m, H0e, TT, N, Z, T. Celý článek zde »


SŽM - Velké Svatoňovice

Naším cílem je vybudovat smysluplné kolejiště, kde by bylo možné alespoň trochu napodobit skutečný provoz skutečné železnice. Každý vlak má svého strojvedoucího, trať je vybavena zabezpečovacím zařízením a návěstidly, kterými se všichni musí řídit. To vše pod kontrolou počítače. Vše podle možností v měřítku 1:8. Budeme moc rádi, když se z některého našeho malého strojvedoucího stane ten skutečný. Celý článek zde »


SŽM - Trutnov

Jsme parta kamarádů kteří se dali dohromady, protože mají společný zájem, a to modelovou železnici. Rádi bychom zde prezentovali naší práci, zkušenosti, postřehy, ale i třeba články se zajímavou železniční tématikou. Celý článek zde »


Společnost přátel železničního modelářství a železnice

Společnost přátel železničního modelářství a železnice je občanské sdružení, které sdružuje nadšence převážně z východních Čech. Jsou mezi námi nejen modeláři, fotografové, muzejníci ale i další lidé ochotní přiložit ruku k dílu. Svoji činnost prezentujeme na pravidelných i nepravidelných akcích a výstavách. Během let 2007 - 8 jsme navázali úzkou spolupráci se SDŽ (Sičova drobná železnice). Celý článek zde »


menu

Muzea s železniční tématikou:

Výtopna Jaroměř

Zveme Vás na návštěvu více jak 110 let staré výtopny parních lokomotiv. Vraťte se s námi do doby, kdy železnici vládla pára. V našem soukromém muzeu naleznete desítky exponátů, mimo jiné parní lokomotivu Conrad Vorlauf z roku 1873, nebo unikátní elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916. Celý článek zde »


menu

Prodejny pro železniční modeláře:

VERAMO

Vážení modeláři, jsme firma, která vznikla v červnu roku 2007. Po nezbytných přípravách jsme přišli s nabídkou našich prvních výrobků. Zpočátku jsme se zaměřili na výrobu doplňků a příslušenství k modelové železnici. Postupem času jsme náš sortiment rozšířili o laserem řezané modely doplňků a menších drážních, průmyslových i civilních staveb. Celý článek zde »


ES - Pečky

E-shop František Dvořáček. Prodej modelových výrobků fy. ES-Pečky, ale také fy. Tillig, Schirmer, SDV model, Rivarossi, Roco, Piko, Noch, MTB, L.C.Model, Kuehn, Igra model, Herpa, Flaischman a dalších. Eshop naleznete zde »


Model Scene

Vítáme vás na našem e-shopu, který vám chce nabídnout co nejširší sortiment přípravků a pomůcek pro tvorbu krajiny nejen od značky Model Scene. Celý článek zde »


Igra Model

Společnost IGRA MODEL (dříve Šikulové) byla založena v červnu roku 2011. Již od svého vzniku se zabývá vývojem a výrobou modelů, dále modelových doplňků, převážně s českou a slovenskou tématikou. Celý článek zde »


POLÁK

Počátky firmy Polák model s.r.o. sahají do roku 2001, kdy pod názvem Polák začala na trh dodávat základní modelářský materiál, jako jsou barvené piliny, molitan (pod obchodním názvem PUREX), štěrky ( zcela přírodní kamenivo, žádné barvené náhražky) a v neposlední řadě materiál k imitaci vody pod názvem AQUAPLASTIC, který může dobře konkurovat, jak cenově, tak i zpracovatelskými možnostmi, zahraničním výrobkům. Celý článek zde »


POJEZDY EU

Nabízíme možnost pohodlně nakoupit různé komponenty (nejen) pro modelovou železnici. Velmi dbáme na spokojenost našich zákazníků, proto se zaměřujeme výhradně na dodávky kvalitních komponent od renomovaných výrobců z celého světa. Vzhledem k dostupnému strojnímu vybavení a spolupráci se špičkovými výrobci jsme schopni zajistit i dodávky zboží vyrobeného na míru dle požadavků zákazníků. Celý článek zde »


MTB - model

Firma zabývající se výrobou modelové železnice H0, TT, N a elektroniky pro modelová kolejiště. Viz. také různá elektro zapojení zde »


TT modelář

Tento e-shop a prodejna jsou zaměřeny na prodej železničních modelů či doplňků především ve velikosti TT 1:120, ale do nabídky zařazujeme i ostatní modelové velikosti od výrobců, které máme v nabídce. Celý článek zde »


Litomyský

Hlavním úkolem stránek je propagace výrobků, které vyrábíme a dovážíme. Kromě toho uveřejňuji informace ze světa drah skutečných a modelových, které považuji za zajímavé. Stránky se specializují na menší měřítka (TT, N a Z) a na neněmecká témata. Celý článek zde »


Loco

Předchůdcem LOCO byla firma HONTTEX. Název firmy byl složeninou modelových velikostí HO, N. TT a zkratky EX (expres). Prvním modelem byl vůz Ra sestavený ze stavebnice LPM, nápisy byly ještě na obtiscích. Po první sérii 10 vozů Ra přišly na řadu vozy Raj také s obtisky. Výsledek práce byl uspokojivý, zájem o modely byl. Na řadu pak přišly další modely z nabídky stavebnic LPM Jičín, kterých byl na našem trhu dostatek. Tím se firma zaměřila především na velikost TT. Celý článek zde »


Svět na kolejích

Svět na kolejích internetový a kamenný obchod naleznete v blízkosti tramvajové zastávky Trojská-linka č.17 nebo autobus č.112,také stanice Trojská (zastávka je na znamení) směřující z metra Nádraží Holešovice do ZOO. Nad Kazankou 59/622, 171 00 PRAHA 7. Eshop naleznete zde »


menu

Výrobci železničních modelů:

TILLIG BAHN

Kontakt: TILLIG Modellbahnen GmbH, Promenade 1, 01855 Sebnitz. Galerie: Modellbahn-Galerie, Lange Straße 58-60, 01855 Sebnitz. Eshop naleznete zde »


NOCH

Kontakt: NOCH GmbH & Co. KG, Lindauer Str. 49, 88239 Wangen im Allgäu. Eshop naleznete zde »


ROCO

Kontakt: Modelleisenbahn GmbH, Plainbachstraße 4, A-5101 Bergheim, Austria. Eshop naleznete zde »


PIKO

Kontakt: PIKO Spielwaren GmbH, Lutherstraße 30, 96515 Sonneberg, Germany. Eshop naleznete zde »


Schirmer

Kontakt: Hauptstrasse 7, 04552 Borna / OT Zedtlitz, Germany. Eshop naleznete zde »


Busch

Kontakt: Busch GmbH And Co. KG / Heidelberger Straße 26 / D-68519 Viernheim, Germany.


Fleischmann

Kontakt: Gebr. Fleischmann GmbH And Co. KG / Adlerstraße 2 / 91560 Heilsbronn, Germany. Eshop naleznete zde »


Auhagen

Kontakt: Auhagen GmbH / OT Hüttengrund 25 / D-09496 Marienberg, Germany. Eshop naleznete zde »


Kuehn

Kontakt: Kühn modell And digital / Maarweg 48 b / 53619 Rheinbreitbach, Germany.


Faller

Kontakt: Gebr. FALLER GmbH / Kreuzstraße 9 / 78148 Gütenbach, Germany.


Digital Plus Lenz

Kontakt: Lenz Elektronik GmbH / Vogelsang 14 / D 35398 Gießen, Germany.


Herpa

Kontakt: Herpa Miniaturmodelle GmbH / Leonrodstr. 46-47 / 90599 Dietenhofen, Germany.


pmt

Kontakt: profi modell thyrow / Dipl.-Ing. Werner Hammer / Thyrower Bahnhofstraße 6 / 14959 Trebbin OT Thyrow, Germany.


Zimo

Kontakt: ZIMO ELEKTRONIK GmbH / Schönbrunner Straße 188 / A - 1120 Wien.


menu

Logo-vlacek

© Copyright 2012 DAPOP All rights reserved v3.1

Logo-strom
TOPlist