Logo-tt-lt-1 Logo-tt-lt-3
Logo-tt-lt-2

TT Koleje La Trejbal 1:120 Trutnov CZ

Logo-tt-lt-4

UvodÚvod     NewsNovinky
UserMarek     UserOta     UserStanda
VystavyVýstavy     DateKalendář
OstatniOstatní     PostupyPostupy
OdkazyOdkazy     EmailKontakt

Foto galerie, jiné další příspěvky.


Datum-aktualizace 2017-11-05 13:33:41 datum aktualizace

Trutnov hlavní vlakové nádraží - Rekonstrukce 2017

Kdo si nestačil povšimnout , v letošním roce probíhaly na hlavním vlakovém nádraží Trutnov stavební úpravy. V současné době se ve stanici nachází 7 dopravních a 12 manipulačních kolejí. Úpravy se týkaly, zvýšení nástupišť do požadované úrovně dle technické dokumentace to bylo 550mm od temene kolejnice, z hlediska vyhovění stávajícího provozu a především s ohledem na osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Dále pak měly probíhat práce na odvodnění výhybek, rekonstruovaných kolejí a napojení vlečky. Kdo by si chtěl nastudovat další technické podrobnosti, má možnost nehlédnout do diplomové práce pana Bc. Vladimíra Krále v příloze odkazu na soubor pdf . Další podrobnosti viz. celý článek zde »

foto-galerie menu

Datum-aktualizace 2017-05-18 09:41:37 datum aktualizace

Tip na výlet - Úskorozchodná železnice v Zittau

Železniční trať Liberec–Zittau je jednokolejná hlavní trať spojující severočeský Liberec se saskou Žitavou . Trať vede údolím Lužické Nisy, krátký úsek se od roku 1945 nachází na území Polska. Z Liberce do Zittau je to přibližně 26,5km po klasické trati. No a v Zittau, už se přesedá na úzkokolejku. Další podrobnosti viz. celý článek zde »

foto-galerie menu

Datum-aktualizace 2013-05-08 22:45:18 datum aktualizace

Zahradní železnice pana Šrejbera z Bernartic u Trutnova v roce 2012.

V minulém roce se byl Standa podívat na malou ukázku zahradní železnice pana Šrejbera z Bernartic u Trutnova. Jelikož jsme v průběhu času zjistili, že připravuje rozšíření kolejové části na větší plochu a snad i vozového parku, chystáme se na opětovnou návštěvu i v letošním roce. Pokusíme se od pana Šrejbera získat i nějaké informace ohledně stavby této zahradní železnice, třeba podle jakých předloh byla navržena, jak probíhala její výstavba a případně jak bude dál pokračovat.

foto-galerie menu

Datum-aktualizace 2012-05-05 12:00:00 datum aktualizace

Vznik našich WWWček.

Tak v tento den vznikly tyto stránky, za účelem prezentovat naše výtvory a obohatit tak práci dalších modelářů mašinek o nějaké ty fotodokumentace a možná i o modelové a elektro postupy. Pokud nám to jen čas dovolí, budeme se snažit stránky průběžně aktualizovat.

menu


Logo-strom
TOPlist